Francuska flota zadokowała w War Thunder

Najnowsza aktualizacja wprowadziła do gry pierwszy indyjski czołg, a nawet nową fizykę lotu pocisków. Gaijin Entertainment ogłosiło wydanie dużej aktualizacji La Royale do militarnej gry sieciowej War Thunder. Rozpoczyna ona zamknięte testy francuskiej floty, która nawet w dzisiejszych czasach zachowała swój tradycyjny przydomek La Royale („królewski”). Ponadto aktualizacja dodała dziesiątki innych modeli pojazdów naziemnych, powietrznych i morskich – na przykład francuski SPG Au F1, pierwszy indyjski czołg w grze; Vijayanta i amerykański myśliwiec F-14B. Gracze otrzymali również zaktualizowaną fizykę lotu i efekty wizualne lotu pocisków, nowe mapy i inną zawartość.


Dość potężna na początku II Wojny Światowej flota francuska poniosła smutny los. Francja została pokonana na lądzie i skapitulowała. Niektóre z jej okrętów zostały zniszczone w portach przez Brytyjczyków lub zatopione przez ich kapitanów. Dawni sojusznicy obawiali się, że francuskie pancerniki i krążowniki zostaną przejęte przez Niemcy i wykorzystane przeciwko nim. W aktualizacji La Royale gracze znajdą okręty o bardzo różnych losach. Od krążownika Colbert, który zatonął w Tulon od brytyjskich pocisków, po niszczyciel La Malin, który stał się częścią marynarki wojennej Wolnych Francuzów. By jako jedni z pierwszych wziąć udział w zamkniętych testach francuskiej marynarki wojennej i otrzymać ekskluzywne bonusy, gracze mogą zakupić zestawy wczesnego dostępu z dołączonymi do nich statkami premium.

Aktualizacja z nutą historii

Indyjski czołg Vijayanta jest eksportową wersją brytyjskiego Vickersa Mk.1. Otrzymał reflektor podczerwieni, osłony boczne i pociski HEATFS do swojego celnego i szybkostrzelnego działa Royal Ordnance L7A1. Potężnie wyglądający francuski SPG Au F.1 na podwoziu czołgu AMX-30 jest wyposażony w działo kalibru 155 mm z automatem ładującym i zmechanizowanym magazynkiem na 36 pocisków. Takie działa samobieżne są nadal w służbie armii Francji, Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu.

F-14B to ulepszona wersja potężnego F-14A ze znacznie poszerzonym arsenałem broni i poprawioną prędkością wznoszenia. Oprócz bardziej zaawansowanych pocisków powietrze-powietrze, myśliwiec otrzymał stację celowniczą w ramach systemu LANTIRN. Pojawiły się także bomby kierowane Paveway II, a także nowy rodzaj broni. Mowa o bombach posiadających spadochron hamujący do ataków na niskich wysokościach bez ryzyka uszkodzenia własnego samolotu odłamkami.

Jeszcze więcej nowości w War Thunder

Nowa mapa „Zamek Iberyjski”, przeznaczona do mieszanych walk naziemnych i powietrznych, przenosi graczy do turystycznego miasteczka na wschodnim wybrzeżu Morza Balearskiego. Nowa mapa morska „Ziemia Franciszka Józefa” wprowadza nową mechanikę – zniszczalne fortyfikacje przybrzeżne z działami strzelającymi do okrętów graczy. Wydaje mi się, że tego typu ciekawych aktualizacji będzie jeszcze więcej. Przyznaję, że każda z nich wnosi niesamowitą historię do rozgrywki.

źródło: informacja prasowa / Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *