Finlandia w War Thunder – nie taka, jak właśnie myślicie

Gaijin Entertainment zapowiada aktualizację Fire and Ice do swojej wojskowej gry akcji War Thunder. Wprowadzi ona do gry fińskie siły lądowe i powietrzne, a także nową mapę inspirowaną skandynawskim krajem. Drzewka innych krajów zostaną również rozbudowane o nowe pojazdy naziemne, okręty wojenne, samoloty i śmigłowce, w tym takie wyposażone w zupełnie nowy dla War Thunder typ broni. Aktualizacja stanie się dostępna dla graczy w najbliższych tygodniach.


Fińskie siły zbrojne mają spore doświadczenie w konfliktach zbrojnych. Brały udział w wojnie zimowej przeciwko ZSRR, II wojnie światowej i wielu wspólnych misjach pokojowych z NATO. Kraj ten zazwyczaj korzystał z importowanego sprzętu różnych producentów (w tym zdobycznych maszyn), dostosowując go do własnych potrzeb. Na przykład produkowane w Wielkiej Brytanii czołgi lekkie Vickers Mk.E nie zostały zaadoptowane przez wojsko brytyjskie. Były one jednak szeroko wykorzystywane przez podmioty zagraniczne, w tym Finlandię. Innym unikalnym przykładem jest BT-42. Dziwna, ale bardzo ciekawa konwersja zdobytych radzieckich BT-7, odtworzonych na działa szturmowe z brytyjską 4,5-calową haubicą i wieżyczką lokalnej fińskiej konstrukcji. Po II wojnie światowej Finlandia kupowała sprzęt zarówno od ZSRR jak i od państw zachodnich. Użytkownik grający Finlandią będzie miał dostęp do najdziwniejszych kombinacji pojazdów. Mowa o brytyjskim odrzutowcu Vampire FB 52A i radzieckim czołgu T-72M (eksportowa wersja T-72A, pojawiająca się w grze po raz pierwszy).

Finlandia ma moc!

Fińskie lądowe i powietrzne gałęzie będą częścią szwedzkiego drzewka technologicznego. Podobnie jak południowoafrykańska linia maszyn jest częścią brytyjskiego drzewka. Takie podejście znacznie rozszerzy opcje taktyczne dla graczy, którzy już odblokowali wiele szwedzkich pojazdów i chcieliby eksperymentować z ich konfiguracją.

źródło: informacja prasowa / Galaktus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *