Doceniony looter shooter Vigor pojawi się na Steamie

Po latach oczekiwań i licznych prośbach deweloperzy z Bohemia Interactive z ogłosili, że użytkownicy PC na całym świecie wkrótce dołączą do grona walczących o przetrwanie wśród zgliszczy wyniszczonej wojną Norwegii. Vigor to dystrybuowana w modelu free to play gra typu looter shooter. Dotychczas była dostępna na konsolach Xbox, PlayStation i Nintendo Switch, przyciągając tym samym ponad 20 milionów graczy.


W maju do tej licznej grupy odbiorców będą mogli dołączyć użytkownicy Steam. Gra zadebiutuje tam w ramach wczesnego dostępu. To kolejne przeniesienie tytułu na nową platformę, co idzie w parze z wyczekiwanymi przez budowaną już od prawie 5 lat społeczność zmianami.

W ramach wczesnego dostępu gra udostępniona zostanie jako pakiet Vigor – Reinforcements Pack, który wyceniono na 19,99 USD. Jego nabycie zagwarantuje graczom wcześniejszy dostęp do wersji PC. Ponadto w skład zestawu Reinforcements Pack wchodzić będą ekskluzywne dodatki, takie jak mundur oraz tytuł, który będzie prezentowany w postaci specjalnego, ubieralnego medalu. Pozwoli on podkreślić przynależność do grupy pierwszych osób grających na komputerach.

Paczka zawiera również zestaw broni i przedmiotów jednorazowych o wszystkich stopniach rzadkości. To z pewnością pomoże w rozpoczęciu podróży po odmienionych i niebezpiecznych terenach Norwegii. Po zakończeniu wczesnego dostępu cały postęp zostanie wyzerowany, a jedyną rzeczą związaną z kontem na stałe, będzie zawartości pakietu Vigor – Reinforcements Pack. Jest to format bardzo podobny do tego towarzyszącego pierwszemu wydaniu Vigor w 2018 roku w ramach Xbox Game Preview.

Słów kilka o samej grze

Vigor jest już na rynku od prawie 5 lat, a przez ten czas użytkownicy otrzymali dostęp do wielu karnetów bojowych. Na nabywców Vigor – Reinforcements Pack czeka więc 18. sezon zmagań, znany jako Vigor Chronicles: Isolation. Ta aktualizacja wprowadziła długo oczekiwany Granat Dymny, nową mapę Eikevjen Shootout, usprawnienia w walce wręcz oraz karabin szturmowy M14. Wczesny dostęp pozwoli również poczuć przedsmak tego, co szykowane jest w ramach wyczekiwanej przez społeczność mechaniki Weapon Overhaul. Gracze pecetowi będą pierwszymi, którzy przetestują ulepszony system walki bronią palną. Ich opinie i cenne wskazówki z pewnością okażą się niezwykle pomocne w dopracowaniu gry przed premierą wersji 1.0.

Według obecnych założeń premiera produkcji na PC w wersji 1.0 jest zaplanowana na dalszą część 2024 roku. Tytuł wyróżniają między innymi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *