Blade of Darkness już na konsolach!

Odświeżona wersja gry Blade of Darkness – znanej również jako Severance: Blade of Darkness – jest już dostępna na konsolach Xbox i PlayStation. Teraz możecie poznać lub przypomnieć sobie tego klasyka w nieco innym wydaniu. Najnowsza odsłona doczekała się licznych poprawek, które pojawią się na wszystkich platformach. Przygotujcie się na klasyczną opowieść o magii i mieczu w uwspółcześnionym i bardziej przystępnym wydaniu. Szykujcie swoje różdżki i aksy! Siły zła z pewnością nie będą dla Was łaskawe.


Świat spowija chaos, a Centralne Królestwa nie są już w stanie dłużej przeciwstawiać się nacierającym z każdej strony wrogom. Hordy orków opanowały drogi, a w mrokach czają się żądne krwi bestie. Już raz udało się powstrzymać nieprzyjacielskie siły, a za tym sukcesem stała Ianna – matka wszelkiego stworzenia. Potężny miecz, który wręczyła pewnemu bohaterowi, pozwolił mu zejść do otchłani i pokonać zło. Wydarzyło się to dawno temu, a teraz świat potrzebuje nowego czempiona, godnego dzierżyć magiczny oręż, który raz na zawsze położy kres nikczemnym siłom.

Gotowi?

Blade of Darkness nie ominęło konsol. Nowa wersja gry jest już dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series S/X. Warto dodać, że omawiana aktualizacja wzbogaciła wydanie PC, a w niedalekiej przyszłości pojawi się również na Nintendo Switch. Tytuł ten przez wielu uznawany jest za prekursora gatunku soulslike, więc przygotujcie się na wymagającą przeprawę. Warto wspomnieć, że oryginalna wersja gry ukazała się na rynku 8 lat przed słynnym Demon’s Souls. Mamy więc tutaj do czynienia z produkcją, która wywarła istotny wpływ na historię gamingu, zapisując się na jej kartach złotymi zgłoskami.

Chcąc zachować oryginalną, uwielbianą przez fanów formułę, twórcy nie zdecydowali się na istotne zmiany w opowieści czy trzonie rozgrywki. Poprawek doczekała się natomiast oprawa graficzna, głównie za sprawą tekstur w jakości HD. Ulepszony został również anti-aliasing, praca kamery została dopasowana do obecnych standardów, a wsparcie dla nowych kontrolerów znacząco uprzystępnia zabawę.

Kultowe Blade of Darkness intrygowało i dalej intryguje graczy za sprawą następujących cech:

Blade of Darkness jest dostępne na PC w sklepach Steam i GOG oraz konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series S/X, a także Nintendo Switch. Gr została wyceniona na kwotę 53.99 PLN. Obecnie można ją otrzymać jeszcze taniej, korzystając z premierowej zniżki. Wersja PC otrzymała darmowy update HD. Ulepszenia graficzne będą dostępne na Nintendo Switch niebawem.

źródło: informacja prasowa better. gaming agency

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *