Węgierskie pojazdy wkrótce trafią do War Thunder!

Gaijin Entertainment ogłasza, że we wrześniu ukaże się kolejna duża aktualizacja wojennej gry akcji War Thunder – Sons of Attila. Wraz z nią zostanie dodana linia węgierskich pojazdów opancerzonych. Te reprezentują wszystkie etapy historii rozwoju techniki militarnej tego kraju. Od samochodów pancernych 39.M Csaba z II Wojny Światowej po nowoczesne BWP Lynx KF41, które weszły do służby w październiku. I to ubiegłego roku. Do gry trafią także dziesiątki innych pojazdów wojskowych, jak również nowe mapy, ulepszona grafika i inne nowości.


Poznajmy to bliżej!

Pierwszy prototyp samochodu pancernego Csaba (nazwanego na cześć najmłodszego syna Attyli, wodza Hunów), został opracowany przez węgierskiego inżyniera Nicholasa Strausslera w 1932 roku. W 1939 roku rozpoczęła się jego produkcja dla armii węgierskiej. Maszyny były aktywnie wykorzystywane w bitwach II Wojny Światowej stoczonych na terenach Jugosławii, ZSRR i Polski. No i ostatecznie w samych Węgrzech. Duża prędkość, niezależne zawieszenie i działko kal. 20 mm sprawiają, że 39.M Csaba sprawdzi się jako pojazd zwiadowczy.

Lynx KF41 to bojowy wóz piechoty opracowany przez firmę Rheinmetall AG. Obecnie znajduje się na wyposażeniu wyłącznie armii Węgier. Jest produkowany w zakładzie zlokalizowanym w węgierskim mieście Zalaegerszeg. Ten BWP posiada najnowszy system aktywnej ochrony typu „hard-kill”. System wykrywa rakiety wroga, określa trajektorię lotu, oblicza przybliżoną lokalizację trafienia oraz wystrzeliwuje przeciwamunicję niszczącą pocisk. Oczywiście zanim ten zdąży dotknąć pancerza wozu. Lynx KF41 wyposażony jest także w moduł uzbrojenia Lance 2.0 z działkiem automatycznym Rheinmetall Wotan kal. 35 mm oraz PPK Spike klasy „odpal i zapomnij”.

To jeszcze nie wszystko!

Linia pojazdów opancerzonych Węgier zostanie włączona do włoskiego drzewa badawczego pojazdów naziemnych.

Aktualizacja pełna jest także innych nowych dodatków. Ta niesie ze sobą: pierwszy amerykański superdrednot USS „Texas”, radziecki czołg z miotaczem ognia TO-55, amerykański myśliwiec F-16C w wersji Block 50, czy też chińsko-pakistański czołg MBT-2000.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *